ASUS ROG Swift 32” 4K OLED Gaming Monitor (PG32UCDM) - UHD (3840 x 2160), QD-OLED, 240Hz, 0.03ms, G-SYNC Compatible, Custom Heatsink, Graphene Film, 99% DCI-P3, True 10-bit, 90W USB-C 32" OLED 4K 240Hz UHD G-SYNC
New/Like New
The ROG Swift OLED PG32UCDM boasts a 32-inch 4K QD-OLED panel that delivers astounding visuals at a buttery-smooth 240 Hz. Powered by third-generation QD-OLED technology, the PG32UCDM delivers vibrant colors, the deepest black hues, and the brightest highlights. Plus, the 0.03 ms response time ensures blur-free action, even in intense gameplay. Inside, an advanced custom heatsink offers exceptional cooling to reduce the likelihood of burn-in and improve performance and longevity of the OLED panel. This premium monitor is designed for gamers who demand the very best, offering an unbeatable combination of size, image quality, and refresh rate speed for exhilarating gaming experiences.
Price Analysis
Sign in to unlock bid recommendations
Sign In
Competition Level
Other Active Listings
ASUS ROG Swift 32” 4K OLED Gaming Monitor (PG32UCDMR) ? 4K (3840 x 2160), QD-OLED, 240Hz, 0.03ms, G-SYNC Compatible, 99% DCI-P3, USB-C 90W, DisplayWidget, DisplayPort 2.1, 3 yr Warranty 32" OLED 4K 240Hz UHD DP 2.1